Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Vítajte na stránke kraalik

                                                                                 *** Čo treba uvážiť***
Obstaraním a chovaním zvieratka, teda aj králika, na seba berieme veľkú zodpovednosť. Musíme sa o neho denne starať, kŕmiť ho, napájať, čistiť. Okrem toho samostatne chované zviera potrebuje dostatočný kontakt so svojím ošetrovateľom. Ak získate mladého králika, budete sa musieť oň starať mnoho rokov. O králika sa však napríklad počas dovolenky, alebo v prípade pobytu v nemocnici, môžu bez problémov starať príbuzní, známi, susedia.Zvieratá bez ujmy prežijú aj pobyt v dobrom hoteli či penzióne pre zvieratá.

SPRÁVNY VÝBER
    
     Tu je dôležité vedieť, že trpasličie králiky, ktoré ponúkajú v obchodoch so zvieratami, často ani nie sú skutočnými trpaslíkmi, ale skôr krížencami trpasličích králikov a králikov malých plemien. Niekedy sú dokonca ako trpasličie králiky ponúkané mláďatá malých plemien. Čistokrvné trpasličie králiky- existujú dnes vo všetkých farbách, ktoré sa vyskytujú u ostatných králikov- sú charakteristické nielen kompaktnou telesnou stavbou, ale aj pomerne veľkou guľatou hlavou so širokým čelom a rovnako širokou, tzv.žabou papuľkou. Veľké oči značne vystupujú. Spoľahlivým znamením, že naozaj ide o trpasličieho králika,sú mimoriadne krátke uši. U dospelích trpasličích králikov je ich dĺžka 4,5- 5cm a v žiadnom prípade nesmie prekročiť 7 cm.Dospelý trpasličí králik váži medzi 600 a 1500g. Ideálna je hmotnosť 1100 až 1250g. Dospelé králiky s hmotnosťou menšou ako 700-800g bývajú menej životaschopné.
     Mladé králiky by sa nemali dostať do obchodu mladšie ako šesťtýždňové. žiaľ, nečistokrvné tprasličie králiky sa často predávajú podstatne mladšie, aby pôsobili ako veľmi malé a ich uši ako krátke. Vzrastá obľuba trpasličích baranov. Ako u všetkých plemien baranov, uši sú spočiatku vzpriamené ako u "normálnych" králikov, až neskôr začínajú padať dole.
     Ak chcete istotu, že budete mať čistokrvného trpasličieho králika alebo barana, kúpte si zviera radšej priamo u chovateľa. Spolky chovateľov králikov existujú v súčastnosti skoro všade. Králiky od chovateľov majú na oboch ušiach tetovanie, z ktorého odborník dokáže vyčítať vek, pôvod a iné informácie o zvierati.


TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok